0     سبد خرید
FA | EN

اگر شغل شما هم طراحی سایت باشد، حتماً به مشتریانی که در همه کار سایت دخالت می کنند، بر خورده اید و دل خونی از این دسته افراد دارید.

در واقع شغل طراحی سایت چالش بزرگی دارد و آن هم برآورده کردن سلیقه مشتریان مختلف می باشد. در این میان هستند مشتریانی هم که سلیقه خوبی ندارند، اما در همه کار طراحی سایت هم دخالت می کنند. کاش می شد این قبیل آدم ها را به نحوی قانع کرد که اگر به طراح سایت خود اطمینان داشته باشند و کل کار را به او بسپارند، در نهایت سود اصلی را خود می برند، چه بسا طرحی که آن ها نمی پسندند، اما به پشتوانه دانش علمی طراح سایت و به روز بودن او و نیز به دلیل اینکه در این کار چند پیراهن بیشتر از آن ها پاره کرده است، مورد پسند اکثریت بازدید کننده ها قرار می گیرد و موجب رونق کسب و کار آن ها می شود.

 

اما یکی از همکاران طراح سایت که اهل فرنگستان می باشد نیز از این موضوع دل پر خونی داشته و این موضوع را به شکل طنز درآورده است، طنزی که از دل واقعیت سر برآورده است.

در ادامه سناریویی را از زبان این طراح سایت خواهید دید که مراجعه و سفارش سایت به طراح تا تحویل نهایی را در بر خواهد گرفت:

 

1. در آغاز همه چیز رویایی است...

مشتری همه خواسته های خود را بیان می کند و شما در ذهن خود سایت را پیش طراحی می کنید.

اشتیاق و هیجان در این فضا موج می زند!

آغاز پروژه طراحی سایت

 

2. مشتری وبسایت فعلی خود را که قصد دارد طراحی آن را تغییر دهد به شما نشان می دهد.

هر دو از خنده روده بر شده اید، چطور ممکن است چین فاجعه وحشتناکی رخ داده باشد!

طراحی سایت قبلی

3.  طراحی سایت جدید به اتمام می رسد و آن را به مشتری نمایش می دهید!

همه چیز عالی است و همه اجزاء به خوبی کار می کنند. این یک نمونه بارز طراحی مدرن است!

طراحی وبسایت جدید

4. فقط چند تغییر «کوچک» در طراحی سایت!

چند تغییر کوچک در طراحی سایت

نویسنده می گوید: مشتری ها واقعاً همین چیزها را از من می خواهند؛ تا به امروز من معنی «pop» و «edgy» را در طراحی سایت نمی دانم! همچنین دیگر نمی دانم دیگر برای انتقال احساس راحتی در بازدید کنندگان چگونه طراحی سایت را انجام دهم؟ و چه کاری مانده که نکرده باشم!

 

5. تغییرات کوچک بیشتر و بیشتر می شوند.

حالا دیگر آنها کوچک نیستند!

نویسنده می گوید: مشتری ها واقعاً همین ها را هنگام طراحی سایت از من می خواهند، آنها می خواهند در خط ها تنوع font باشد و هر تکه متن را داخل یک شیء مثل مستطیل می خواهند!

 

6. مشتری تغییرات جدیدی را می خواهد.

سایت الان خوب است، اما ما می خواهیم نظر دوستان، همکاران، خاله و عمو و غیره را نیز بپرسیم!

طراحی سایت و نظر سایرین

 

7. تمام امیدها از دست رفته است!

شما به دنبال شغل جدیدی به جای طراحی سایت می گردید، حفر چاه یا قناعت و یا حمام کردن سالمندان گزینه هایی هستند که در حال بررسی آن ها هستید.

خداحافظ طراحی سایت

نویسنده می گوید: من این ها را از خودم در نیاوردم، یک مشتری واقعاً این ها را در فرآیند طراحی سایت از من خواست! واقعاً نمی توانم درک کنم در مغز بعضی ها چه می گذرد!

 

8. شما دیگر یک طراح سایت نیستید!

شما در حال حاضر یک نشانگر موس در یک برنامه طراحی گرافیکی هستید که مشتری می تواند آن را با حرف زدن، ایمیل زدن و یا پیامک کنترل کند!

موسی به نام طراح سایت

نویسنده می گوید: من یک مشتری داشتم که پس از اجرای طراحی سایت، نسخه نهایی را از من گرفت و شروع به بازبینی آن در تیم خودش کرد، او هربار یک طرح جدید برای من در فتوشاپ درست می کرد و از من می خواست که طرح جدید را جایگزین طرح قبل کنم، بعد از 13 بار تکرار این فرآیند، قرارداد طراحی سایت را فسخ کردم!

 

9. یک موجود وحشتناک متولد شد.

مشتری به طور کامل فراموش کرده که شما را برای طراحی یک سایت بی نظیر استخدام کرده بود.

واقعاً اگر شما مهندس طراح توربین های هواپیما بودید هم اینطور در کار شما دخالت می شد؟

طراحی سایت فراموش شده

 

برگرفته از: theoatmeal.com

تماس با ما CONTACT US